Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/m/k/u70128/public_html/libraries/Trash.php on line 96
Súkromák verzus zväzovka - MK baits - Stránka pre milovníkov tvrdej kaprariny

Súkromák verzus zväzovka

/článok uverejnený v časopise SLOVENSKÝ RYBÁR - júl 2012/

 

Mnohokrát sa určite aj vy ocitnete v návale reklamných kampaní rôznych značiek, nám sa to však už niekoľkokrát osvedčilo. Začalo to prvý aprílový týždeň v Maďarsku - jazero "Adács". Stále sa zamýšľam nad tým, prečo maďarské ryby nepotrebujú oddychovať do mája a počas celého roka sa chytajú non-stop. V tom čase mala voda 11 stupňov a ryby boli pekne pri chuti. Skúšali sme novinky od MK BAITS, ktoré sa nám osvedčili. Hneď prvá ryba mala nad 10 kg, takže tá magická hranica padla. Na slovenské pomery rarita, ale za 4 dni sme zdolali 38 kaprov od 3 do 9 kg a 10, 11 kg. Po tejto výprave nás čakalo naše domáce zahájenie: plné jazero rybárov a polnočné vyťahovanie udíc. Na tejto výprave sme zažili rozdiel medzi naším zväzovým zarybnením a zahraničným systémom lovu.

 

          

 

NA ŠÍRAVE...

 

Naša najväčšia vodná nádrž Slovenska - Šírava nám ukázala svoje čaro. V júni sme chytili zopár krásavcov, ale osobne stále čakám na slovenský rekord práve z tejto nádrže. Vedeli sme, do čoho ideme a presne to sa aj naplnilo. Pokiaľ  sme sedeli v bivakoch kôli silnému vetru, išli aj ryby. Presne v polovici výpravy nastala zmena počasia a krásne slnečné dni nám pretrhli šnúru záberov. Ale tretiu noc to prišlo - Pecov záber na 2,5 lb platinumke, hneď nám bolo jasné, že je to jeden z krásavcov, kvôli ktorým chodíme na ryby. Po 20 minútach ležal na podložke 13,7 kg šupináč. Počas tejto výpravy sme zdolali ešte 16 kaprov do 9 kg. Najviac sa nám osvedčili guľôčky MOSCHINO.

 

LETNÉ ÚLOVKY NA MOSCHINO A 3X SCOPEX

Celé leto sme sa potom venovali miestnej 250h vode - štrkovisku pri Košiciach, kde vraj berú len malé ryby. Nám sa celkom darilo, lebo za týždeň sa nám podarilo zdolať 28 kaprov od 3 do 7 kg. Bonbónikom bol krásny ranný 13 kg šupináč, ktorého považujem za moju najcennejšiu rybu kvôli tomu, kde bola chytená. Tento záber prišiel posledné ráno o 9:00 h, kedy už nádej zdanlivo zhasla, na udicu, ktorá bola 3 dni ticho, ale každý večer som k nej prihodil 1 kg kombinácie Moschino a 3X Scopex. Presne tomu sa hovorí - ak tomu veríš, tak to tam nechaj. Toto potvrdzuje aj Peco, ktorý po dvoch dňoch našiel nové lovné miesto v strede štrkoviska. V priebehu 5 hodín zdolal 3 ryby do 8 kg, kvôli ktorým navesloval 2,5 km.

 

V CHLADNEJŠOM POČASÍ AJ SLADŠIE ARÓMY

 

Jesenný čas lovu veľkých  kaprov sme kvôli pracovným povinnostiam s parťákom Pecom naplánovali len na trojdňovú výpravu na jediný revír chyť a pusť pri Košiciach. Musím však uznať, že moja srdcovka nás nesklamala. Do polnoci som vytiahol menšieho kapríka, no hneď prvé ráno o 5:00 h som vybehol z bivaku a ťah na mojom "long cast" napovedal pekný súboj. Po pár minútach naťahovania sa v podberáku ocitol 12,5 kg šupináč. Peco aj na tejto výprave menil tyčovku počas lovu a samozrejme, kde inde ako v strede rybníka cca 250 m od brehu našiel potopený strom. Zmena miesta mu tiež priniesla pekné ryby od 5 do 9 kg. V mesiacoch október a november ponúkajú naši južný susedia priaznivejšie podmienky. Na jesennú výpravu sme vybrali najhlbšie miesta jazera pri výpuste, kde voda mala od 3 do 5 metrov. Tyčovky sme umiestnili tesne vedľa potopených stromov. Prvý záber prišiel 6 hodín po vyvezení. Počas 4 dní sme zdolali 30 kaprov od 2 do 10 kg. V noci sme už mali prvé mínusové teploty, ale vybehnúť z vyhriatého spacáka k pípajúcim signalizátorom nebol problém. Na všetky spomínané výpravy sme používali guľôčky MK BAITS, no tentoraz sme v chladnejšej vode nastražili aj sladšie arómy. Už teraz sa teším na novinky ktoré, budeme môcť úspešne vyskúšať.

 

          

 

S prianím chyťte si nový osobáčik! sa s vami lúči JIMO GERGELY a 4CARP TEAM.

 

AUTOR: JIMO GERGELY (spolupracovník teamu MK baits)

Na tento článok sa vzťahuje autorské právo.